Letni wyjazd 2016 – El Shaddai KCHWE

Camp Fortuna  Letni wyjazd  El Shaddai KCHWE
30.07 – 6.08.2016 Świeradów Zdrój, Góry Izerskie
Termin: 30 lipiec  – 6 sierpień 2016 (od soboty od godz. 17.00 do soboty do godz. 10.00)
Pensjonat Fortuna, ul. Kościelna 4, Świeradów Zdrój

Koszty FIRST MINUTE
Osoby 11 lat i więcej: 560 zł, płatność zaliczki do 30 kwietnia br. 300 zł, reszta gotówką na miejscu
Osoby 4 – 10 lat: 480 zł, płatność zaliczki do 30 kwietnia br. 280 zł, reszta gotówką na miejscu

Uwaga: Po 30 kwietnia obowiązuje normalna cena odpowiednio: 600 zł i 500 zł
Dzieci do lat 3: gratis

Płatność zaliczki może nastąpić w gotówce lub też przelewem na konto:
Jacek i Lidia Słaby ul. Waldemara 32, 05-806 Komorów
Credit Agricole Bank Polska S.A.
rachunek: 02 1940 1076 4504 8324 0000 0000

Cel wpłaty: zaliczka Camp Fortuna „imię i nazwisko”

Cena obejmuje: koszty noclegów i pełnego wyżywienia (3 razy dziennie). Nie obejmuje obowiązkowej opłaty uzdrowiskowej od każdego turysty i kuracjusza w wysokości 3 zł dziennie, czyli 21 złotych. Opłata jest płatna na miejscu. Cena nie obejmuje fakultatywnych wycieczek, wybieranych przez uczestników Campu zabiegów leczniczych oraz kosztów dojazdu.

 Goście Specjalni Campu
Naszymi gośćmi będzie małżeństwo Andreasa i Pernille Liland namaszczeni usługujący z Kościoła Impact z okolic Kopenhagi (Dania). Pernille jest znanym i rozpoznawalnym w Skandynawii prorokiem, od ponad 20 lat w służbie, absolwentka Hillsong College w Australii, autorka, wykładowczyni w School of Revival, mówca konferencyjny i kobieta wielkiego serca. Andreas jest dynamicznym kaznodzieją, który głosi bezkompromisową Ewangelię w ogniu Ducha Świętego. Skutecznie dociera do ludzi z wieloma problemami, często usługuje w zakładach penitencjarnych. Andreas i Pernille mają już za sobą wieloletni staż małżeński, są rodzicami dwóch chłopców Martina i Daniela. Będą usługiwać podczas naszych wieczornych spotkań wspólnie z polskimi głoszącymi. Możemy spodziewać się mocnego Bożego działania.

 Informacje o Pensjonacie
Pensjonat Fortuna położony jest tuż przy głównym deptaku i Parku Zdrojowym, w którym znajduje się Hala Spacerowa, gdzie do woli można pić różne wody zdrojowe. Dodatkowo w samym parku znajdują się kraniki z wysoce zmineralizowaną wodą.  Sam pensjonat znajduje się w otoczeniu pięknego ogrodu z ławeczkami, gdzie będziemy mogli spędzać miłe wieczory. Posiada wiele bezpłatnych miejsc parkingowych. W budynku mamy do dyspozycji saunę, drink bar, salę bilardową. Pokoje 1, 2, 3 lub 4 –osobowe (dwa duże łóżka + dwa mniejsze łóżka dla dzieci) są odnowione i gustownie urządzone. W każdym pokoju znajduje się łazienka z prysznicem, 32 calowy telewizor LCD, bezpłatne WiFi oraz telefon, który na pewno ułatwi umawianie się na wieczorną kawę.
Pensjonat posiada własną bazę zabiegową. W dniu przyjazdu wszyscy chętni będą mogli zapisać się do lekarza, który zleci odpowiednie zabiegi lecznicze. Pakiet 10 zabiegów wraz z wizytą kwalifikacyjną do lekarza kosztuje 200 zł. Poza pakietem można w każdej chwili dokupić dodatkowe zabiegi według cennika Pensjonatu. Oferta zabiegowa obejmuje: okłady z parafiny, masaże (w tym wibracyjne), okłady borowinowe, inhalacje jodowo-bromowe, prądy diadynamiczne, magnetronik, galwanizacje, lampy bioptron, jonosferę, termopak. Na pewno każda osoba, która przyjedzie z jakimikolwiek problemami narządów ruchu, kręgosłupa, układu pokarmowego, moczowego, problemami z gardłem etc. na pewno znajdzie stosowne dla siebie zabiegi.

 Dojazd
Dojazd z Warszawy i okolic jest stosunkowo prosty. Najlepiej jest jechać autostradą A2 do Łodzi, po czym po przejeździe przez miasto wybieramy drogę S8 na Wrocław (uwaga: na trasie S8 od Łodzi do Wrocławia nie ma żadnej stacji benzynowej, ani restauracji, jest to nowa droga bez infrastruktury, aby coś zjeść lub zatankować paliwo należy zjechać  do pobliskich miast – Sieradza, Zduńskiej Woli, Wieruszowa etc.). Po dojechaniu do Wrocławia kierujemy się na autostradę A4 w stronę Niemiec. Aby ominąć różnego rodzaju boczne drogi słabej jakości lepiej jest jechać nie kierując się GPS-em (będzie nam proponował inne drogi niż A4), lecz dalej autostradą A4 na Jędrzychowice w stronę przejścia granicznego.  Możemy zjechać  z autostrady w węźle Godzieszów i dalej na Lubań (droga 296), po czym na Gryfów Śląski (droga 30), za Gryfowem skręcamy w prawo na Mirsk i Świeradów Zdrój. W Świeradowie jedziemy do centrum i korzystamy z GPS lub wsparcia miejscowej ludności. Inną możliwością dojazdu jest zjazd z autostrady A4 w Zgorzelcu i od razu wjazd na drogę nr 30 (kierunek  Jelenia Góra), którą jedziemy do Gryfowa Śl. Dalej zgodnie z powyższymi  instrukcjami. Autostrada A4 na odcinku po którym będziemy jechać jest bezpłatna. Czas podróży z Warszawy i okolic to ok 6 godzin. Droga jest przyjemna, mimo że jest ponad 500 km.
Dojazd komunikacją publiczną: z Warszawy mamy możliwość podróży pociągiem InterCity  odjazd ze stacji Warszawa Centralna 8.05, przyjazd do Jeleniej Góry 15.40, po czym możemy wybrać jeden z licznych lokalnych busów i autobusów i spokojnie dotrzeć do Świeradowa. Powrót z Jeleniej Góry jest o godz.  12.12, przyjazd do Warszawy o godz. 20.00. Inna możliwość to dotarcie do Wrocławia (PKP, samolot, Polski Bus, PKS) po czym przesiadamy się na jeden z wielu autobusów jadących z Wrocławia bezpośrednio do Świeradowa Zdroju.
Osoby jadące z innych części Polski, także powinny wybrać autostradę A4 kierunek na Wrocław i dalej według powyższych wskazówek lub znaleźć połączenie komunikacją publiczną do Wrocławia / Jeleniej Góry i dalej do Świeradowa.

Czas wolny
Świeradów Zdrój położony jest u podnóża Gór Izerskich, których grzbietem przechodzi polsko-czeska granica. Na pewno każdy z nas będzie mógł znaleźć trasę górskich wędrówek odpowiednią dla siebie, są też wytyczone trasy dla rodzin z dziećmi. W wyższe partie gór dostarczy nas najnowsza w Polsce kolejka gondolowa na Stok Izerski 1060 m npm, a dalej już samodzielnie będziemy mogli zdobywać kolejne szczyty Gór Izerskich, w tym leżący na granicy polsko-czeskiej najwyższy Smrk 1124 m npm. (piękna panorama z wieży widokowej). Po stronie czeskiej warto odwiedzić Frydland, gdzie znajduje się słynny zamek (ok. 15 km), oraz wybrać się do Liberca, gdzie można spędzić cały dzień w Centrum Rozrywki Babylon (aquapark, wesołe miasteczko, sala do laserowych strzelań i wiele innych atrakcji) oraz wjechać kolejką linową na pobliską górę. Po stronie polskiej warto wybrać się na Zamek Czocha słynny z książki i serialu  „Tajemnica twierdzy szyfrów”. Koniecznie trzeba też zwiedzić leżący niedaleko od centrum Świeradowa Czarci Młyn  (młyn i muzeum chleba), Geopark (kopalnia w Krobicy, sztolnie rud cynku i kobaltu, ok 10 km od pensjonatu), zakręt śmierci w Szklarskiej Porębie, starą zabudowę Gryfowa Śląskiego, Muzeum Kargula i Pawlaka w Lubomierzu, gdzie kręcono firm „Sami Swoi”. Do wielu z tych wszystkich atrakcji planujemy wspólny zorganizowany wyjazd.
W samym Świeradowie oprócz już wspomnianych atrakcji koniecznie trzeba odwiedzić Muzeum Zdrojowe oraz izerski punkt antygrawitacyjny, gdzie samochody same wjeżdżają na górę! W przypadku kiedy będziemy odczuwali potrzebę kąpieli to świeradowski park wodny stoi dla nas otworem. Miłośnicy trochę dłuższych wycieczek mogą wybrać się od Turoszowa na zwiedzanie kopalni węgla brunatnego i wyskoczyć do Saksonii i zwiedzić piękne niemieckie, saksońskie miasteczka przy granicy z Polską
Warto także pamiętać, że Góry Izerskie to znakomity teren do jazdy na rowerach górskich i trekkingowych – wiele dobrze oznakowanych tras i ścieżek. Jeśli więc chcemy to dobrze jest zabrać ze sobą rowery.. Oj będzie co robić…i chyba nie starczy czasu na zwiedzenie wszystkiego w okolicy. Nikt na Campie nie powinien się nudzić.

A więc….spotkajmy się w Świeradowie Zdroju.

Co zrobić aby jechać na Camp Fortuna?
Wystarczy skontaktować się z pastorem Jackiem Słabym (600 340 383 lub kosciolelshaddai@gmail.compr1114@edox4.net), zgłosić swój udział, wpłacić zaliczkę i czekać dalsze instrukcje. W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko wszystkich uczestników i ich wiek, telefon kontaktowy i adres mailowy.