I Rejs z Biblią

Serdecznie zapraszamy kochających wodę na Rejs z Biblią: Żuławy i Zalew Wiślany wygodnym jachtem motorowym. Jeśli nie boisz się wyzwań, chcesz w  chrześcijańskim gronie popływać i odwiedzić ciekawe miejsca to jesteś mile widziany. Jedyny warunek to umiejętność pływania oraz ukończone 18 lat.

Gdzie popłyniemy?
Naszą wodną wędrówkę rozpoczynamy w przystani Dom Rybaka, Nowa Pasłęka k. Braniewa nad Zalewem Wiślanym. Planujemy zawinąć do portów w grodzie Kopernika Fromborku, Krynicy Morskiej, Kątach Rybackich, Elblągu, Malborku, przepłynąć Wisłą (Tczew), Szkarpawą,  kanałami Pętli Żuławskiej by znów znaleźć się na spokojnych wodach Zalewu Wiślanego. Będziemy zwiedzać zabytki, poznawać historię i kulturę Żuław, wypoczywać na bałtyckich plażach i cieszyć się społecznością z wierzącymi  na pokładzie, a wieczorami studiować Boże Słowo i prowadzić długie nocne Polaków rozmowy.
Uwaga: Szczegółowa trasa rejsu będzie uzależniona od warunków pogodowych i osobistych preferencji załogi.

Nasz jacht
Nasz rejs odbywać będziemy na motorowym jachcie typu Weekend 820. Jest to jednostka o długości 8.2 m, szerokości 2,85 m, mająca silnik Tohatsu o mocy 30 KM. Niewielkie zanurzenie  0,40 m gwarantuje możliwość pływania na płytkich akwenach Żuław. Jacht wyposażony jest w relingi, chemiczne WC, oświetlenie wewnętrzne, radio, kuchenkę gazową z butlą, zlewozmywak, komplet naczyń i sztućców, środki ratunkowe, baterie słoneczne do ładowania akumulatorów, prostownik, cabrio nad kokpitem. Oczywiście jacht ma pełny komplet dokumentów i ubezpieczenie OC i Jacht Casco. Optymalna liczba osób na jachcie: 7 (a więc ilość miejsc jest ograniczona!)

Kiedy?
Możesz wziąć udział w 7 dniowym lub 14 dniowym rejsie. Do dyspozycji są trzy warianty uczestnictwa:
A) 7 - 14 sierpień:  zbieramy się w niedzielę  od godz. 18 w przystani Dom Rybaka w Nowej Pasłęce. Istnieje możliwość odbioru uczestnika z innego miejsca między Warszawą a Braniewem  po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym. Zakończenie 14 sierpnia w jednej z przystani Zalewu Wiślanego, okolic lub w przystani Domu Rybaka. Miejsce zakończenia jest uzależnione od wcześniejszego przebiegu rejsu.
B) 14 – 21 sierpień: odbiór uczestników rejsu nastąpi w jednym z portów Zalewu Wiślanego lub Żuław: Nowej Pasłęki, Elbląga, Malborka, Kątów Rybackich. Osoby, które wybiorą ten termin rejsu proszone są o kontakt telefoniczny dzień wcześniej w celu ustalenia lokalizacji jachtu. Zakończenie rejsu  21 sierpnia w godzinach przedpołudniowych w przystani Dom Rybaka w Nowej Pasłęce. Wspólnie razem sprzątamy jacht i przekazujemy go firmie czarterującej.
C) 7 – 21 sierpień: zbieramy się w niedzielę  od godz. 18 w przystani Dom Rybaka w Nowej Pasłęce. Istnieje możliwość odbioru uczestnika z innego miejsca w pobliżu  po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym.  Zakończenie rejsu  21 sierpnia w godzinach przedpołudniowych w przystani Dom Rybaka w Nowej Pasłęce. Sprzątamy jacht i zwracamy firmie czarterującej. Osoby, które wybiorą ten dwutygodniowy rejs mogą liczyć na odwiedzenie większej ilości portów i przystani i zaliczyć całość ( lub większą część Pętli Żuławskiej) niż uczestnicy tygodniowego rejsu.

Koszty Rejsu z Biblią 
Koszty uczestnictwa dzielą się na dwie części. Pierwsza z nich jest związana z czarterem łodzi. Druga to „zrzutka”  uczestników rejsu  na jedzenie i paliwo do silnika do wspólnej kasy jachtowej. Po zakończeniu rejsu nastąpi rozliczenie wydatków i zwrot pieniędzy, jakie pozostaną.  Wysokość „zrzutki” do kasy jachtowej będzie uzależniona od ilości uczestników rejsu. Z doświadczenia możemy powiedzieć, że mówimy o kwotach w granicach ok 200 zł za tydzień rejsu. Koszty samego czarteru na osobę wynoszą odpowiednio:

Rejs 7  dniowy: 450 zł (w tym zaliczka 180 zł) Rejs 14 dniowy: 780 zł (w tym zaliczka 312 zł)

Uwaga: Osoby posiadające patent żeglarski lub motorowodny po zakończeniu rejsu otrzymają opinię z rejsu, która jest przydatna w uzyskaniu patentu wyższego stopnia. Pływać będziemy po morskich wodach wewnętrznych, a więc  będzie możność uzyskania godzin na stopień sternika morskiego (jachtowego lub motorowodnego)

Co zrobić by wziąć udział w Rejsie?
Aby wziąć udział w rejsie należy zgłosić się do organizatora rejsu pastora Jacka Słabego wysyłając maila na jeden z poniższych adresów mailowych: pastor@elshaddai.org.pl lub  jacekaslaby@gmail.com lub skontaktować się telefonicznie tel. 600-340-383. W mailu prosimy podanie imienia i nazwiska, adresu, terminu jaki wybierasz na rejs oraz informację czy posiadasz patent żeglarski lub motorowodny i doświadczenie na wodzie. (Osoby mające jeden z patentów wraz z towarzyszącymi im osobami będą miały pierwszeństwo udziału w rejsie).  Po otrzymaniu maila organizator potwierdzi wasze uczestnictwo w rejsie i przekaże dalsze wskazówki, w tym numer konta w celu wpłaty zaliczki na czarter łodzi oraz co należy wziąć ze sobą na rejs. W przypadku dalszych pytań prosimy o kontakt telefoniczny.