KONCERT JAZZOWY

Na zaproszenie
Kościoła Chrześcijan Wiary Ewangelicznej
w Radzyniu Podlaskim
do naszego miasta przyjedzie zespół ICX Jazz
w składzie w którym występują najwyższej klasy muzycy.
Ten koncert wpisuje się w kalendarz wydarzeń kulturalnych w naszym mieście. Serdecznie zapraszam miłośników muzyki do uczestnictwa w tym niezwykłym wydarzeniu.

dr Tomasz Mańko – Pastor Kościoła Chrześcijan Wiary Ewangelicznej
w Radzyniu Podlaskim

21 maja 2024 r. ( wtorek) godz. 18.30
sala koncertowa Państwowej Szkoły Muzycznej
w Radzyniu Podlaskim

ul. Jana Pawła II 2

Wstęp wolny !!!

Wystąpią: GREG TARDY – saksofon tenorowy, klarnet, MARK BOLING – gitara, ABEL KOVAČEVIĆ – zestaw perkusyjny, JOHN BOWERS – gitara, wokal, DIANA BOWERS – wokal.

GREG TARDY
(saksofon tenorowy, klarnet) jest profesorem nadzwyczajnym Music w Jazz Saxophone na Uniwersytecie Tennessee. Karierę muzyczną rozpoczął od studiów na klarnecie klasycznym. Podczas studiów u znanych klarnecistów Russella Dagona i Jacka Snavely’ego Tardy planował zostać klarnecistą symfonicznym. W czasie studiów stopniowo odkrywał saksofon i zaczął uczyć się muzyki jazzowej. W 1992 Tardy zaczął grać z legendarnym perkusistą Elvinem Jonesem i nagrał swoją pierwszą płytę, Crazy Love. Występował i/lub nagrywał z wieloma wybitnymi artystami jazzowymi, takimi jak Andrew Hill, Tom Harrell, Dave Douglas, Wynton Marsalis, Jay McShann, Nicholas Payton, Roy Hargrove, Steve Coleman, Betty Carter, Don Byron, Bill Frisell, Rashied Ali, Ellis Marsalis, Brian Lynch, John Patitucci i wielu innych. Występował i nagrywał z wieloma innymi wybitnymi saksofonistami, takimi jak Joe Lovano, Mark Turner, Chris Potter, Dewey Redman, Ravi Coltrane i inni. Wielokrotnie koncertował w kraju i za granicą, zarówno jako lider zespołu, jak i sideman. W ostatnich latach Tardy zatoczył koło, wyprowadzając swój klarnet z emerytury, używając go w nagraniach Toma Harrella, Ohada Talmora/Steve’a Swallow, Stefana Harrisa, Chrisa Pottera i Andrew Hilla. Nagrał także 13 własnych płyt CD (wiele w wytwórni jazzowej Steeplechase), w tym jedną w dużej wytwórni Impulse. Jego płyty były opisywane przez większość znaczących publikacji, takich jak Downbeat Magazine, All About Jazz, Jazztimes itp. W 1998 roku został nominowany do nagrody New York Jazz Awards jako Najlepszy Debiut Artysta. Wyróżniał się na kilku płytach nagrodzonych Grammy, a także na kilku płytach zatytułowanych Downbeat „Record of the Year”.
https://gregorytardy.com/index.html
https://music.utk.edu/people/tardy/

MARK BOLING
(gitara) jest gitarzystą jazzowym, pedagogiem, kompozytorem i autorem. Profesorem nadzwyczajnym muzyki na Uniwersytecie Tennessee w Boling, gdzie pełni funkcję koordynatora programu studiów jazzowych. Jako weteran sideman z pianistą Donaldem Brownem, Boling grał w zespołach z Tennessee i nagrywał z Brownem na trzech płytach dla francuskiej wytwórni Space Time Records. Boling często występuje jako lider własnego trio, w skład którego wchodzą perkusista Keith Brown i basista Jon Hamar. Boling wydał trzy nagrania jako lider (Trio Life, 2012; Tune Me, 2004; Evidence, 2000). Ponadto występował z Knoxville Jazz Orchestra, Knoxville Symphony Orchestra i wieloma uznanymi muzykami jazzowymi, w tym Gregorym Tardy, Zim Ngqawana, Donaldem Brownem i Jerrym Cokerem. Jest autorem Creative Comping Concepts for Jazz Guitar (Mel Bay), The Jazz Theory Workbook (Advance Music), Elements of the Jazz Language (CPP/Belwin) oraz Curriculum for Aural Training. Boling był starszym artystą-rezydentem w Banff Center International Jazz Workshop, artystą wizytującym w Brubeck Institute i nauczycielem w letnim programie gitarowym Berklee College of Music. Uzyskał tytuł Bachelor of Music w Berklee College of Music w Bostonie (1981) oraz tytuł magistra teorii muzyki na University of Tennessee (1984). Był poszukiwany jako sideman w projektach nagraniowych dla Donalda Browna, The Knoxville Jazz Orchestra, Zim Nggawana (Zimology in Concert USA [Sheer sound, 2008], zdobył nagrodę muzyki południowoafrykańskiej za najlepszy album jazzu tradycyjnego) i innych.
https://markboling.com/

ABEL KOVAČEVIĆ
(zestaw perkusyjny) urodził się w 1985 roku w Cakovec w Chorwacji. Swoje pierwsze muzyczne kroki stawiał w domu z tatą i starszym bratem. W wieku ośmiu lat zaczął grać na perkusji i brać prywatne lekcje. W 1995 roku wraz z bratem i przyjaciółmi założył Intro Band i koncertowali w całej Chorwacji. W 2002 roku dołączył do Cakovec Big Band, zespołu, w którym nadal gra. Jest absolwentem Akademii Jazzowej University of Music and Performing Arts w Graz w Austrii, gdzie studiował pod kierunkiem Howarda Curtisa. Podczas pobytu w Graz miał również przywilej pracować i uczyć się od znanych na całym świecie perkusistów, takich jak Adam Nussbaum, John Riley, Jimmy Cobb, Jeff Ballard i Billy Hart. Gra w chorwackim zespole Ska October Light oraz w Scifidelity Orchestra, z którą często odbywa krótsze europejskie trasy koncertowe. Przez wiele lat był aktywnym muzykiem studyjnym, jako nauczyciel różnych warsztatów muzycznych, lekcji prywatnych, szkół podstawowych i średnich, a w 2016 roku założył Ritam Percussion, szkołę perkusyjną. Grał na festiwalach w USA, Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Szwecji, Węgrzech, Macedonii, Francji, Słowenii, Czechach, Słowacji, Białorusi, Ukrainie, Rumunii i Serbii, współpracował z wieloma muzykami krajowymi i zagranicznymi , w tym Luis Bonilla, Matija Dedić, Oliver Dragojević, Igor Geržina, Stjepko Gut, Maasej Kovačević, Boško Petrović, Elvis Stanić, Hubert Tubbs, Zagrzeb Philharmonic Orchestra i inni. Jest szczęśliwym mężem i ojcem dwójki pięknych dzieci.

JOHN BOWERS
(gitara, wokal) jest założycielem Salmagundi. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 5 lat, śpiewu w wieku 12 lat i uzyskał tytuł magistra w WCBS, gdzie studiował u wielokrotnie nagradzanego hollywoodzkiego kompozytora i aranżera Teda Nicholsa. Karierę zawodową rozpoczął w Europie jako artysta nagrywający w firmie Phillips w latach 70. i przez lata grał w wielu zespołach, koncertując w ponad 40 krajach, grając w miejscach zbyt licznych, by je wymienić, ale obejmujących tak różne miejsca, jak: Legendarna Caravan of Dreams w Ft Worth Texas, klubie Cairo Jazz w Kairze w Egipcie oraz w Abbey Road Studios w Londynie. Zainteresowanie Bowersa muzyką świata silnie wpływa na jego oryginalne kompozycje. Jego projekty nagraniowe obejmują 8 projektów jako lider/frontman i kilkanaście innych jako gościnny artysta lub producent.

DIANA BOWERS
(wokal) DIANA zaczęła śpiewać w wieku 6 lat i studiowała śpiew na uniwersytecie. Ukończyła studia muzyczne w Spring Arbor College oraz tytuł magistra pedagogiki. Była główną postacią w musicalach podczas jej lat licealnych i uniwersyteckich. Diana jest główną wokalistką w wielu projektach i zespołach ze swoim mężem Johnem od 1973 roku, w tym The Forerunners, Mercy Street, a obecnie Salmagundi. Ona i jej mąż John mieszkają we francuskojęzycznej Europie od 12 lat i zwiedziła ponad 40 krajów na całym świecie.