Spotkanie z Kulturą Żydowską

Zbór Kościoła Chrześcijan Wiary Ewangelicznej „Nowe Jeruzalem” w Radzyniu Podlaskim w ramach realizacji projektu „Ocalić od zapomnienia i spojrzeć w przyszłość” zaprasza na spotkanie z kulturą żydowską na Podlasiu. Spotkanie to jest szczególnie polecane dla tych osób, które mają na sercu pogłębienie swojego zrozumienia Starego Testamentu, poznania języka Biblii oraz kultury żydowskiej.

Program obejmuje:
Spotkanie „z językiem hebrajskim – językiem Biblii”, które odbędzie się w dniu 31 maja (niedziela) 2015 r. w godz. 15.00 – 19.00. Tematem przewodnim będą wykłady nt. „Dekalog – Dziesięć liter”, które poprowadzi Pani prof. dr Rivka Harperin z Wyższej Szkoły Filologii Hebrajskiej w Toruniu. Wraz z nią przyjedzie do naszego miasta 5 osobowa grupa studentów WSFH.
Zainteresowani proszeni są o kontakt telefoniczny nr 606 454 441 lub email: kchwerp@op.pl
Ilość miejsc ograniczona !!!

link do WSFH w Toruniu: http://www.wsfh.edu.pl

Miejsce:
Świetlica Środowiskowa „Tymko”
ul. Parkowa 33, 21-300 Radzyń Podlaski

Wycieczka „Szlakiem żydowskim po Podlasiu” w dniu 31 maja (niedziela) 2015 r. Program wycieczki obejmuje m. in. zwiedzanie Wielkiej Synagogi we Włodawie, teren byłego niemieckiego obozu zagłady w Sobiborze, żydowska historia Radzynia Podlaskiego. Przewodnikiem wycieczki jest mgr Michał Wawrzyński oraz dr Tomasz Mańko.

Zainteresowani proszeni są o kontakt telefoniczny nr 606 454 441.

Ilość miejsc ograniczona !!!

Informacja nt. Wielkiej Synagogi we Włodawie: http://pl.wikipedia.org/wiki/Wielka_Synagoga_we_Włodawie
Informacja nt. Obozu zagłady w Sobiborze: http://www.muzeum.wlodawa.metronet.pl/index_sobibor.htm