ROZWÓJ KOŚCIOŁA W CZASACH OSTATECZNYCH

28 Listopada 2015, KIELCE
Konferencja dla liderów, pastorów, usługujących i wszystkich zainteresowanych mających na sercu wzrost i rozwój zborów i kościołów ewangelicznych.
Jak zapewnić rozwój i wzrost kościoła? Co jest barierą wzrostu? Czy są narzędzia, które zapewniają kościołowi wzrost i rozwój? Jak na wzrost kościołów wpływają czasy, w których żyjemy?
Głównym usługującym jest Pastor dr Endre Flaisz z Kościoła Wiary z Węgier. Kościół Wiary (Hit Gulekezete) pastora Sandora Nemetha w Budapeszcie jest obecnie największym kościołem ewangelicznym w całej Europie. Na niedzielne nabożeństwa w stolicy Węgier uczęszcza ok. 20 tysięcy osób, a w całym kraju liczba członków kościoła przekracza 50 tysięcy, nie licząc dzieci i sympatyków. Kościół Wiary wydaje miesięcznik, gazetę codzienną, ma sieć chrześcijańskich przedszkoli, szkół podstawowych i średnich oraz szkołę wyższą w Budapeszcie. Co tydzień, w każdą niedzielę w jednym z głównych, węgierskich kanałów telewizyjnych transmitowane są nabożeństwa z Budapesztu i głoszenia pastora Sandora Nemetha, którego autorytet i wiedza biblijna są wysoko cenione nie tylko na Węgrzech, ale też w wielu krajach świata. Dr Endre Flaisz – to absolwent paryskiej Sorbony i Wydziału Filozofii Uniwersytetu w Budapeszcie. Jest bardzo bliskim współpracownikiem pastora Sandora Nemetha. Jest profesorem Akademii Świętego Pawła w Budapeszcie (Szent Pál Akadémia) gdzie wykłada filozofię i Nowy Testament. Autor wielu artykułów i książek. Ma głęboką wiedzę biblijną, dar nauczania i szczególną zdolność analizy bieżących wydarzeń politycznych w kontekście Bożego Słowa. Prowadzi zbór Kościoła Wiary w Kiskunhalas przy węgiersko-serbskiej granicy. Często podróżuje na misje, usługiwał między innymi w Kambodży, Kongo, Kirgistanie. Regularnie gości w Izraelu, gdzie ma wykłady na jednej z wyższych uczelni w Jerozolimie.

Program konferencji 28 listopada:
Godz. 10.00 – 11.30 I sesja
Godz. 11.30 – 12.00 przerwa
Godz. 12.00 – 13.30 II sesja
Godz. 13.30 – 15.00 obiad
Godz. 15.00 – 16.30 III sesja
Godz. 16.30 – 17.00 przerwa
Godz. 17.30 – 18.30 IV sesja
Godz. 18.30 – 18.50 przerwa
Godz. 18.50 – 20.00 V sesja

Prosimy o rejestrowanie się do 20 listopada 2015!!!

FORMULARZ REJESTRACYJNY

Miejsce: Zbór KCHWE w Kielcach ul. H. Sienkiewicza 1
Wstęp Wolny !!!
Ilość miejsc ograniczona.


baner spichlerz wegry