Pastor Janusz Lindner w Kielcach

W niedzielę 18 lutego 2018 o godz. 11.30 będziemy gościć Pastora Janusza Lindnera z Centrum Chrześcijańskiego CHARISMA w Krotoszynie. Nabożeństwo odbędzie się w Ekumenicznej Świątyni Pokoju w Kielcach, przy ul. Sienkiewicza 1.

Pastor Janusz Lindner razem z żoną Mariolą mają troje dzieci. Mieszkają i pracują w oddalonym o kilkanaście km od Krotoszyna małym miasteczku Kobylinie. Mariola pełni funkcję pedagoga szkolnego, a Janusz jest nauczycielem wychowania fizycznego.
W latach 1992 – 2000 był wicedyrektorem szkoły podstawowej w Kobylinie, trenerem odnoszącego ogólnopolskie sukcesy UKS „Samson”, prezesem klubu olimpijczyka „Victory” oraz doradcą Burmistrza ds. profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych, prowadząc szeroką działalność wśród dzieci, młodzieży oraz dorosłych mieszkańców powiatu krotoszyńskiego.
Przez wiele lat systematycznie pisał artykuły prasowe o tematyce społecznej i sportowej, publikowane w prasie lokalnej i regionalnej.
Od roku 2000 jest lokalnym koordynatorem organizowanej corocznie na terenie powiatu krotoszyńskiego ogólnokrajowej akcji charytatywnej „Gwiazdkowa Niespodzianka”. Jest to przedsięwzięcie towarzyszące świętom Bożego Narodzenia, które polega na bezpłatnym przekazaniu upominkowych paczek świątecznych dzieciom z rodzin ubogich lub poszkodowanych przez los w ramach ogólnoświatowej akcji organizacji Samaritan’s Purse z USA – Operation Christmas Child.
Za swoją działalność został odznaczony w 2000 roku Nagrodą Ministra Edukacji I stopnia, a rok później dyplomem uznania Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. W roku 2003 uhonorowany złotym medalem SZS za zasługi dla sportu Wielkopolski, a w 2004 r. otrzymał brązowy medal PKOL za zasługi dla ruchu olimpijskiego.
Pastor Janusz Lindner od samego początku, po swoim duchowym nawróceniu w 1984 roku, prowadził służbę dla Pana Jezusa, głównie w Zborze Zielonoświątkowym „Charisma” w Krotoszynie. Funkcję pastora tego zboru pełni od roku 1993.
W swoim sercu nosi wizję silnego, lokalnego kościoła charyzmatycznego, opartego na pracy grup domowych. Głównym przesłaniem jego służby jest zwiastowanie ludziom biblijnej prawdy na temat Bożego Królestwa manifestującego się wśród ludzi poprzez głoszenie pełnej mocy ewangelii Jezusa Chrystusa, zawierającej zbawienie od grzechów, uzdrawianie chorych i wyganianie demonów.
Na co dzień swoje powołanie realizuje poprzez bieżącą służbę duszpasterską, kaznodziejską, cotygodniowe prowadzenie grupy domowej, a także grupy wsparcia „Nadzieja” specjalizującej się w usługiwaniu osobom potrzebującym pomocy w rozwiązaniu różnorodnych życiowych problemów. Szczególne miejsce w posłudze pastora zajmują osoby uzależnione od alkoholu i narkotyków oraz byli więźniowie zakładów karnych.
Więcej o CENTRUM CHRZEŚCIJAŃSKIM CHARISMA W KROTOSZYNIE.