Letni obóz chrześcijański Spichlerzowisko 2015

Drodzy Bracia
Uprzejmie informujemy Was i Waszych Zborowników o letnim obozie chrześcijańskim w terminie 4-11 lipiec 2015 - dla rodzin i osób samotnych , jaki po raz drugi z rzędu organizuje zbór KCHWE z Warszawy. W tym roku miejscem wypoczynku będzie pojezierze konińskie, gdzie będziemy mogli wypocząć nad jedynym w Polsce zespołem podgrzewanych elektrycznie jezior. Dzięki temu temperatura wody w jeziorach w lecie nie spada poniżej 26 C, a najczęściej osiąga 28C. Zapowiada się, więc dobra zabawa dla wszystkich kochających wodę. Tak, jak co roku oprócz relaksu i atrakcyjnych wycieczek nie zapomnimy o naszym Zbawicielu. Każdego dnia będziemy mogli uczestniczyć w wieczornych nabożeństwach z udziałem usługujących z Polski (i nie tylko). Modlitwa, indywidualna posługa, słowo głoszone w mocy, uwielbienie Boga w letniej atmosferze – będą to niezapomniane chwile. A jak do tego dodamy nowe znajomości, przyjaźnie, ciekawe rozmowy, wspólne zabawy z innymi kochającymi Jezusa…to nie powinniśmy mieć już wątpliwości, czy warto jechać do Ślesina.

Oto kilka praktycznych informacji na temat wyjazdu, które mamy nadzieję zachęcą Wasze Zbory do uczestniczenia w obozie:

Ośrodek i okolice
Miejscem tegorocznego obozu jest Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy DELFIN położony pod Ślesinem. Delfin to znane centrum sportów wodnych. Ośrodek położony nad Jeziorem Mikorzyńskim, posiada własną plażę, nowoczesne pomosty i bezpieczne kąpielisko. Do dyspozycji uczestników będą nowoczesne, drewniane domki dwu lub czteroosobowe (dwupokojowe) z łazienkami (prysznice i WC) i werandą oraz 3-4 osobowe pokoje z łazienkami w pawilonie noclegowym. Każdy z domków wyposażony jest w lodówkę oraz czajnik elektryczny. Pokoje w pawilonie posiadają aneks wypoczynkowy ze stołem i krzesłami, oddzielony od części sypialnej. Pokoje znajdujące się na parterze mają taras, a pokoje na piętrze mały balkonik. Do dyspozycji uczestników obozu (gratis lub za odpłatnością) będą: rowery, siatkówka plażowa, nordic walking, tenis stołowy, kajaki, łodzie, skutery wodne, żaglówka, motorówka, wodne „zabawki” ciągnone za motorówką, wyciąg do nart wodnych i wakeboardu. W odległości ok. 2 km od Ośrodka znajduje się park linowy Leśny Raj, gdzie każdy będzie mógł wybrać jedną z 3 tras o różnym stopniu trudności.

Planowane wycieczki fakultatywne:
Niezapomniany rejs jednym z najstarszych statków w Polsce m/s „Pawełek” (rok budowy 1942, Niemcy) do Kruszwicy, gdzie zwiedzimy mysią wieżę i romańską kolegiatę. Po drodze będziemy płynąć pięknymi jeziorami pojezierza konińskiego, kanałem Warta – Gopło, pokonamy 2 śluzy i wpłyniemy na jedno z najdłuższych jezior w Polsce, malownicze Gopło.
Wyjątkowa wycieczka autokarowa do Żychlina i Konina. Żychlin to miejsce, w którym nieprzerwanie od 1610 roku działa najstarszy zbór protestancki w Polsce. Będziemy zwiedzać zbór, kaplicę i stary protestancki cmentarz, a w kościele poznamy historię zboru i będziemy uczestniczyć w specjalnym nabożeństwie. To będzie niesamowity czas, podczas którego będziemy mogli uwielbiać Boga w miejscu, w którym gromadzili się nasi bracia i siostry już w XVII wieku. Kolejnym punktem wycieczki będzie konińska starówka. Zobaczymy najstarszy w Europie Środkowej znak drogowy z 1151 roku wyznaczający połowę odległości między Kaliszem a Kruszwicą, gotycki kościół św. Bartłomieja, synagogę, pasaż nad Wartą z mini zoo, a wyprawę zakończymy wspólnym zdjęciem przy ratuszu i rzeźbie konińskiego konia.

Plan obozu
Nasz obóz rozpocznie się w sobotę 4 lipca. Rejestrację uczestników rozpoczynamy od godziny 15, a o godz. 18 zaprosimy na kolację, po której odbędzie się nasza pierwsza wieczorna społeczność. Obóz kończy się w sobotę 11 lipca po śniadaniu. Pokoje opuszczamy do godz. 12. Dojazd na obóz jest własny, organizatorzy mogą odebrać uczestników ze Ślesina.

Zwierzęta na obozie
Istnieje możliwość zabrania psa, kota lub innego małego zwierzątka. Koszt pobytu wynosi 105 złotych za zwierzę. Osoby zabierające zwierzątko mogą nocować tylko w pokojach znajdujących się w pawilonach noclegowych.

Koszty uczestnictwa
Koszty uzależnione są od wieku uczestników i terminu dokonania rezerwacji. Całkowity koszt pobytu (noclegi i wyżywienie) wynoszą:
a) osoba w wieku 13 lat i starsza FIRST MINUTE 510 złotych NORMAL 560 złotych
b) dzieci w wieku 3 – 12 lat FIRST MINUTE 390 złotych NORMAL 430 złotych
c) dzieci do lat dwóch gratis (*)
(*) bez świadczeń żywnościowych i nocleg na łóżku z rodzicami.

UWAGA:
Płatność First Minute dotyczy rezerwacji i wpłaty zaliczki do dnia 15 maja 2015. Po tym terminie obowiązuje cena Normal.

Zgłoszenia:
Aby wziąć udział w Spichlerzowisku należy skontaktować się z organizatorami, którzy pomogą przy rejestracji.
Informacji udzielają Pastor Jacek Słaby tel. 600-340-383 j.slaby@spichlerz.org
Biuro KCHWE Spichlerz tel. 502-574-334, biuro@spichlerz.org