KONFERENCJA „Udzielanie skutecznej pomocy uchodźcom wojennym oraz innym osobom po przebytej traumie oraz zarządzaniu kryzysowemu”

Serdecznie zapraszamy na konferencję:

 Udzielanie skutecznej pomocy uchodźcom wojennym i innym osobom po przebytej traumie, zarządzanie kryzysowe.

 Konferencja  odbędzie się w dniach 16 -17.09.2022 w siedzibie KChWE Zbór Źródło w Tarnowie przy ulicy Pszennej 1, 33-101 Tarnów. Główną mówczynią będzie Fran Graham –  Pastor i pracownik organizacji pomocowej FourSquare Disaster Relief.

 Plan Ramowy Konferencji:

 Piątek 16.09.2022 

SESJA 1, godzina 18.00 – 20.00 Rozpoczęcie Konferencji, Przedstawienie Tematyki, Materiałów Szkoleniowych – Skrypt oraz prezentacja Mówcy.

Sobota 17.09.2022

SESJA 2, godzina 10.00 – 11.30

PRZERWA KAWOWA

SESJA 3, godzina 12.00 – 13.30

PRZERWA OBIADOWA (Catering)

SESJA 4, godzina 15.00 – 16.30

PRZERWA KAWOWA

SESJA 5, godzina 17.00 – 18.30, Zakończenie Konferencji.

KOSZT Uczestnictwa w Konferencji oraz materiałów szkoleniowych 130 zł plus 50 zł Catering (Obiad i Przerwy kawowe), Łącznie 180 PLN od uczestnika.

ZE WZGLĘDU NA MAŁE ZAINTERESOWANIE KONFERENCJA ZOSTAŁA ODWOŁANA

DLA KOGO:

dla osób posługujących w Kościele, pastorów, diakonów, liderów, osób zajmujących się posługą duszpasterską, które chcą uzyskać praktyczne kwalifikacje i wiedzę z obszaru poradnictwa i pomocy duchowej, a także psychologiczno-emocjonalnej; ponadto zajmujących się szeroko rozumianym poradnictwem poszkodowanym po utracie bliskich, wypadkach, traumach, pomocą duszpasterską dla uchodźców wojennych, ofiar wypadków i klęsk żywiołowych.

 o Mówcy:

Fran Graham to ordynowana Pastor Kościoła FourSquare oraz przedstawiciel Organizacji pomocowej tego kościoła – FourSquare Disaster Relief. Fran Graham oprócz niezwykle bogatych duchowych kwalifikacji posiada zarówno szerokie doświadczenie profesjonalne w szkoleniu kapelanów, służb mundurowych oraz służb ratownictwa, pracowników społecznych i socjalnych w zakresie reagowania w sytuacjach kryzysowych, międzynarodowej pomocy w przypadku klęsk żywiołowych, pomocy duszpasterskiej (dla Straży Pożarnej, policji, ratownictwa medycznego).

Bogatą wiedzę oraz wieloletnie doświadczenie wykorzystuje do pomocy osobom w sytuacjach kryzysowych, urazów oraz traum psychicznych. Jako specjalista od traumy i ratownik emocjonalny, pracując z osobami i grupami, kierowała różnymi rodzajami zespołów reagowania na poważne katastrofy, takie jak huragan SANDY, lawiny błotne Oso i Montecito a także wiele mniejszych poważnie krytycznych wydarzeń, takich jak strzelanina w Marysville Pilchuck High School. Pasją Fran jest niesienie pocieszenia pośród głębokiego bólu i wyposażanie innych w niezbędne narzędzia i umiejętności rozpoznawania oznak i symptomów własnego ostrego stresu lub traumy oraz branie odpowiedzialności za siebie poprzez wdrażanie doskonałych, holistycznych i sprawdzonych rozwiązań, osobiste nawyki związane z samo opieką, aby wspomagać uzdrowienie.

Jest szanowną Instruktorką w swojej dziedzinie szkoli innych aby robili to samo przygotowując osoby prywatne, podmioty prywatne, zespoły wsparcia kryzysowego i kapelanów do udziału w wielu traumatycznych wydarzeniach globalnych, krajowych i lokalnych, aby zapewnić krytyczne wsparcie w radzeniu sobie ze stresem, opiekę emocjonalną i duchową dla wszystkich potrzebujących, poszkodowanych. Pracowała również z agencjami straży pożarnej i policji w Stanach Zjednoczonych jako konsultant, instruktor i członek zespołu wdrażając strategie odporności dla osób w terenie reagujących na traumę. Pełniła rolę kluczowego autora w aktualizowaniu polityki i operacji dla międzynarodowych i interdyscyplinarnych zespołów wsparcia rówieśniczego i zarządzania stresem w sytuacjach krytycznych, których dokumenty były potem używane jako wzorzec rozwiązań na poziomie krajowym.

Przykładowe zagadnienia poruszane na konferencji:

1. Czym jest samo-opieka tak naprawdę?

2. Rozpoznawanie ukrytych oznak i symptomów traumy

3. Jak zastosować holistyczne nawyki do swojego życia aby wspierać procesy uzdrowienia i odnowy?

4. Jak posługiwać innym ludziom znajdującym się w emocjonalnym stresie/traumie lub żałobie po stracie najbliższej osoby w zdrowy i zrównoważony sposób ?

Fran Sama o Sobie:

Jestem specjalistą od traumy emocjonalnej, skupiam się na zapobieganiu traumie, interwencji i rozwoju pourazowym. Omawiam to zarówno z perspektywy świeckiej, jak i opartej na wierze, zgodnie z publicznością wykładu.

Podzielę się sprawdzonymi i skutecznymi wskazówkami, jak wyleczyć się z emocjonalnej traumy i jak pomóc innym. Mój program obejmuje skuteczne i sprawdzone strategie oraz umiejętności życiowe, których każdy człowiek powinien nauczyć się w szkole. W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi jest zestresowanych i nie wie, jak pomóc sobie lub innym, więc moja prezentacja da im pewność, że znajdą swój głos, pomagają innym i promują uzdrowienie w 5 głównych obszarach życia: Mentalne, emocjonalne, fizyczne, behawioralne i duchowe.

Więcej informacji:
 Pastor Arek Obcieszko
+48 502 343 105
Prezbiter Naczelny Andrzej Jeziernicki
+48 609 725 598

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba
Fran Graham