„GWIAZDKOWA NIESPODZIANKA” W POWIECIE RADZYŃSKIM

Jako Kościół od wielu lat bierzemy udział w realizacji projektu„Gwiazdkowa Niespodzianka”, który jest częścią światowego przedsięwzięcia pod nazwą Operation Christmas Child,prowadzonego przez międzynarodową organizację Samaritan 2019 Purse.
Nasze akcje organizujemy w różnych miejscach i na różne sposoby. Naszym celem jest dotrzeć z pomocą w okresie Świąt Bożego Narodzenia do jak największej ilości dzieci i młodzieży z naszego terenu.
W tym roku w to przedsięwzięcie włączyli się również policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim. Po wcześniejszym wytypowaniu najbardziej potrzebujących rodzin, w okresie przedświątecznym, dzielnicowi odwiedzali je wspólnie z naszymi wolontariuszami. Podczas spotkania dzieci otrzymywały paczki, w których znajdowały się zabawki, ubrania, przybory szkolne, środki czystości, kosmetyki, słodycze. Otrzymane prezenty wywoływały często łzy szczęścia oraz uśmiechy na wielu twarzach dzieci. Wspólnymi siłami mogliśmy pomóc tak wielu rodzinom i sprawić, że Święta Bożego Narodzenia były dla nich prawdziwie radosne.

Dziękujemy dzielnicowym z KPP w Radzyniu Podlaskim za ogromne zaangażowanie i pomoc w przeprowadzeniu akcji.

Zamieszczamy też link do artykułu zamieszczonego na portalu radzyninfo.pl

pt. Radzyńscy policjanci w akcji “Gwiazdkowa niespodzianka”.

W tym roku „Gwiazdkowa Niespodzianka” zawitała też do około 100 dzieci z dwóch wiosek z gminy Komarówka Podlaska. Dziękujemy Panom Sołtysom za ogromne zaangażowanie i pomoc okazaną przy organizacji naszej akcji.