LIST PASTERSKI

„A stało się to wszystko, aby się wypełniło słowo Pańskie powiedziane przez Proroka:
Oto Dziewica pocznie i porodzi Syna, któremu nadadzą imię Emmanuel, to znaczy: „Bóg z nami”.Mat. 1;22-23
Droga Boża Rodzino, Kościele,
przychodzi wspólny czas świętowania narodzin Pana Jezusa.
Kancelaria Kościoła Chrześcijan Wiary Ewangelicznej przekazuje Wam wszystkim życzenia wielu Bożych łask i błogosławieństw. Dziękujemy Wam za życzliwość, wsparcie, pomocne uwagi, modlitwę a nade wszystko za to, że po prostu jesteście!
Kochani, niedługo zasiądziemy do stołu świątecznego z naszą rodziną, często z osobami, którzy nie znają tej nadziei i miłości Pana, którą my mamy, niekiedy nawet z ludźmi,
którzy w taki czy inny sposób nie są dla nas życzliwi. Bądźmy jak nasz Mistrz, służmy im
z życzliwością i miłością oraz rozmowami z pozytywnym nastawieniem, mówmy o Bożych sprawach, o Ewangelii! Bądźmy dla nich świadectwem radości, miłości, nadziei, i potężnej wiary Złóżcie też im życzenia od całej naszej wspólnoty, Kościoła i od nas jako Kancelarii Kościoła KChWE w Polsce.
Jak wielką miłość okazał nam Bóg, który pochylił się tak nisko, że postanowił być poczęty
w łonie dziewicy, kobiety, zrodzony w bólu rodzenia jak każdy z nas, i doświadczyć całej egzystencji dziecka, młodzieńca i dojrzałego człowieka! Bóg w ciele człowieka został zrodzony w zwyczajnej pracującej i ubogiej rodzinie. Wszystko to uczynił ze względu na nas, abyśmy zrozumieli, co jest najważniejsze w różnych naszych sytuacjach życiowych i że zawsze, bez względu na wszystko, jest dla nas nadzieja. Zrobił to, abyśmy patrząc duchowo na grotę narodzenia Pańskiego pamiętali, że nasz prawdziwy dom jest w Niebie, gdzie oczekuje na nas nasz Ojciec Bóg. W odpowiednim czasie każdy z nas tam pójdzie z wiarą i miłością!
Pamiętajmy, zawsze jest dla nas nadzieja!
Niech te święta będą wyjątkowe, niech prawdziwie Bóg objawi nam przez Ducha Świętego swojego Syna, Jego moc i Jego łaskę. Niech te święta będą czymś więcej niż tylko prezentami, choinką, dobrym jedzeniem…
Niech Jezus Wszystkim błogosławi na ten najbliższy czas świętowania!
Kancelaria Kościoła Chrześcijan Wiary Ewangelicznej w RP
na czele z Prezbiterem dr Andrzejem Jeziernickim