Gwiazdkowa Niespodzianka 2010

Chwała Bogu,

Kancelaria KCHWE w załączeniu przesyła informacje nt. akcji „Gwiazdkowa Niespodzianka”. Gorąco polecam i zachęcam Braci Pastorów oraz Wasze Zbory  do zaangażowania się w tą akcję, która daje szerokie możliwości do prowadzenia pracy ewangelizacyjnej wśród dzieci .

Z chrześcijańskim pozdrowieniem

Tomasz Mańko

 Z-ca Prezbitera Naczelnego KCHWE

 

Drodzy Gwiazdkowicze!

Witamy Was serdecznie w nowym sezonie 2010. Czytając Wasze raporty z ubiegłorocznej akcji byliśmy zbudowani, pomysłami oraz często bardzo wielkim poświęceniem w docieraniu do potrzebujących dzieci. Wiele poruszających świadectw z tych raportów mogliśmy przekazać naszym darczyńcom. Wierzymy, że z równym zapałem myślicie o nadchodzącym w końcu roku kolejnym czasie dystrybucji paczek i możliwością niesienia pomocy dzieciom.

Będziemy naszą akcję kontynuować i niniejszym listem otwieramy nowy sezon. W minioną środę 4 sierpnia mieliśmy kolejną okazję do naszej wspólnej ogólnoświatowej modlitwy. Dziękujemy za Waszą mobilizację w tym dniu. Skoro zaczęliśmy od modlitwy to od razu komunikujemy ważną potrzebę naszej akcji. Pragniemy podnieść rolę modlitwy w naszej akcji poprzez lepszą jej koordynację i komunikację pomiędzy nami wszystkimi w tej kwestii. Poszukujemy osoby, która byłaby gotowa zostać Koordynatorem Modlitwy naszej akcji. Jeśli ktoś ma doświadczenie w tym zakresie, byłby gotów podjąć się takiej służby i mógłby nakreślić jej wizję prosimy o kontakt.

Kilka aktualnych informacji o nowościach naszej akcji jak również odpowiedzi na sugestie zawarte w Waszych wnioskach.

Wiemy, że przyjazd na konferencję szkoleniową jest dla niektórych sporym obciążeniem i woleliby z niego zrezygnować. Niestety nie możemy być w tej sprawie bardziej liberalni. Szkolenia są wymogiem naszej akcji i w tym samym trybie odbywają się we wszystkich uczestniczących krajach. To dzięki nim mamy taki poziom integracji a także unikamy błędów w dystrybucji i przekazujemy sobie wzajemne doświadczenia. Jeśli z wyjątkowych przyczyn ktoś nie mógł uczestniczyć w roku ubiegłym to bardzo prosimy aby w roku bieżącym dołożyć wszelkich starań i wziąć udział w jednej z naszych konferencji. Niestety dwukrotnej nieobecności nie będziemy mogli tolerować. Poza tym w roku bieżącym wprowadzamy nowe bardzo atrakcyjne materiały do dalszej pracy z dziećmi. Tytuł tej serii to „Najwspanialsza podróż”. 12 lekcji w trzech zeszytach w pełnym kolorze, które zastąpią wysłużony Kurs Odkrywców. Będą one rozpowszechniane całkowicie bezpłatnie jednak pod jednym warunkiem: wyłącznie dla nauczycieli, którzy zostaną przeszkoleni i którzy zobowiążą się do używania ich w ramach naszej akcji.

„Dzwoneczek” będzie nadal w użyciu. Były głosy z propozycją zmiany, jednak jak wiecie wymogiem naszej akcji jest wręczanie paczek dzieciom nowym a więc nie ma powodu do obaw, że się powtarza. Dla dzieci starszych można zamówić w fundacji SED broszurkę „Poznaj Króla”.

Już od ubiegłego roku pojawiały się sugestie o zorganizowanie transportu pierwszych polskich paczek za granicę. Rozważaliśmy taką możliwość we współpracy z naszymi niemieckim partnerami. Jednak ze względu na ograniczenia ilościowe, jakimi podlegamy w tym roku oraz dotkliwą powódź w naszym kraju, postanowiliśmy przełożyć tę decyzję jeszcze o rok. Chcielibyśmy także prosić Was o zintensyfikowanie aktywności w zbiórce paczek polskich oraz szczególnie zainteresowanie losem dzieci, których rodziny zostały poszkodowane w tegorocznych klęskach żywiołowych. Z każdym rokiem udaje nam się zebrać większą ilość paczek krajowych. Ostatnio było to 9139. Dziękujemy Bogu za te rezultaty i będziemy wspierali Wasze kolejne wysiłki. Otrzymamy bowiem z Niemiec ilość sporo mniejszą od ubiegłorocznej. Prosimy więc o to byście nie liczyli na duże przydziały, po prostu nie mamy takiej możliwości a dodatkowo będziemy zmuszeni preferować tereny popowodziowe. Módlcie się już teraz i szukajcie pomysłów na zbieranie paczek w kraju. Jak zawsze na naszych konferencjach będziemy mieć do dyspozycji ulotki zachęcające do zrobienia paczki.

Spotkaliśmy się z sugestiami skrócenia drogi do magazynów zbiorczych. Niestety w tej skrawie również nie mamy możliwości manewru. Magazyn możemy zorganizować wyłącznie dla pełnego
TIR-a a tych otrzymamy tylko 4. Tyle więc będzie magazynów. Przewidujemy ich lokalizację w Toruniu, Radzyniu Podlaskim, Rybniku oraz w okolicy Nowej Soli, Głogowa lub Wrocławia. Ta ostatnie lokalizacja nie jest jeszcze ustalona. Szukamy miejsca na magazyn. Gdyby ktoś z Was miał propozycję, prosimy o kontakt.

Posiadamy kilka podarowanych przez nasze biuro w Niemczech monitorów. Chcielibyśmy przekazać je potrzebującym. Są to tradycyjne monitory kineskopowe, jednak dobrej marki Philips, z lat 2002-2003 o wielkości 15 i 17 cali i pewnie jeszcze mogą sporo posłużyć. Może ktoś z Was szuka do jakiejś świetlicy dziecięcej albo klubu. Zainteresowanych prosimy o kontakt, będą do odbioru podczas konferencji.

Chcielibyśmy też poinformować Was o ciekawej inicjatywie naszych partnerów z Gorlic. Otóż na potrzeby Gwiazdkowej Niespodzianki powstał tam teatrzyk kukiełkowy, który jak się okazuje ma już spory dorobek. Miejscowy zespół napisał już ponad dziesięć scenariuszy ciekawych sztuk z przesłaniem ewangelizacyjnym i z wielkim powodzeniem wystawia je na różnych imprezach dla dzieci. Ostatnio autorzy zebrali te scenariusze w formie wydawnictwa i opublikowali własnym nakładem. Wydawnictwo to można nabyć za niewielką cenę. Informacje u Wiesława Gerharda wszreder@vp.pl

W tegorocznej akcji „Gwiazdkowa Niespodzianka” uczestniczyć może każdy kościół/wspólnota lub organizacja chrześcijańska, która:

-     Uczestniczyła w roku ubiegłym i rozliczyła się z niej przesyłając raport do Krajowego Biura oraz prześle w wymaganym terminie do 30 września 2010 prawidłowo wypełnione zgłoszenie uczestnictwa na rok bieżący.

-    Zgłaszając się po raz pierwszy – zapozna się z celami i zasadami akcji, zaakceptuje je oraz zobowiąże się do ich przestrzegania oraz prześle w wymaganym terminie prawidłowo wypełnione zgłoszenie uczestnictwa. Jednakże zastrzegamy sobie prawo nieprzyjęcia nowych uczestników jeśli ilość zgłoszeń zdecydowanie przekroczy nasze możliwości i zabraknie nam możliwości przydziału paczek.

-     Przysłała swego przedstawiciela na jedną z konferencji szkoleniowych organizowanych jesienią. Osoba ta musi umieć przekazać swojej wspólnocie wszystkie zasady, wymogi i ograniczenia omawiane na konferencji.

Uwaga: wymóg uczestnictwa w szkoleniach jest związany z tym, że współpracujemy w przedsięwzięciu ogólnoświatowym i organizatorzy oczekują od nas zrozumienia i podporządkowania się międzynarodowym wartościom i zasadom akcji.

W bieżącym roku odbędą się cztery konferencje szkoleniowe w różnych regionach kraju:

  •  4 września – w Chorzowie, Kościół Wolnych Chrześcijan, ul. Wesoła 4;
  • 4 września –  w Olsztynie, Kościół Chrystusowy, ul. Warmińska 23;
  • 2 października – w Radzyniu Podlaskim, Kościół Chrześcijan Wiary
    Ewangelicznej, ul. Parkowa 33;
  • 16 października – w Pile, Kościół Zielonoświątkowy, ul. Okrzei 4A.

Proszę wybrać najbardziej dogodną datę i miejsce konferencji i przesłać wypełnione zgłoszenie mailem lub listem tradycyjnym, co najmniej 7 dni przed datą konferencji na adres koszaliński.

W załącznikach przesyłamy komplet dokumentów w dwóch formatach (pdf i word). Prosimy o uważne zapoznanie się z ich treścią, poprawne i czytelne wypełnienie zgłoszeń i przesłanie ich w określonych terminach.

Z pozdrowieniami
Koordynator Gwiazdkowej Niespodzianki

Aleksander Błażowski

Osoby zinteresowane kompletem dokumentów prosimy o kontakt  kancelaria@kchwe.pl.

paczka