Chrześcijańskie Wczasy „Poznaj Boże Plany”

Chrześcijańskie Wczasy
„Poznaj Boże Plany”
Góry Świętokrzyskie 09 – 15 lipca 2017

Już po raz dwunasty mam przyjemność organizować chrześcijańskie wczasy dla rodzin i osób stanu wolnego. To wielka radość widzieć zgromadzonych w jednym miejscu chrześcijan z różnych kościołów, którzy wspólnie razem spędzają swój wolny czas na wędrówkach, zwiedzaniu, rozmowach i leniuchowaniu, ale także na wspólnej modlitwie i poznawaniu Bożego Słowa.
W tym roku spotkamy się w Górach Świętokrzyskich, o których jedna ze starych szkolnych czytanek mówiła: „Góry Świętokrzyskie są właściwie niskie, szary mech porasta drogi kamieniste” . Na miejscu podczas naszych wypraw będziemy mogli sprawdzić, czy tak rzeczywiście jest. Jednocześnie w sferze duchowej skupimy się na poznawaniu Bożych planów. „Poznaj Boże plany” to motto naszego obozu i jednocześnie wyzwanie dla każdego z nas w codziennym życiu. Będziemy wspólnie odkrywać, jakie Bóg ma plany dla naszego życia, jakie ma plany dla swojego Kościoła i jak zamierza przygotować swój kościół do ich wypełnienia, co będzie się działo w czasach ostatecznych i jakie są Boże zamierzenia dla świata. Zapowiada się niezwykle pasjonująca przygoda z Bożym Słowem. Cóż można jeszcze dodać do tej zachęty? Jedynie to, że jeśli jesteś zainteresowany to musisz się śpieszyć, bo ilość miejsc jest ograniczona, a zgłoszenia przyjmujemy do 12 maja. Do zobaczenia.
Pastor Jacek i Lidia Słaby
Kościół El Shaddai

Gość specjalny
W tym roku naszym gościem specjalnym będzie Jamie Høyer wraz z żoną Rebeką prowadzą obecnie zaprzyjaźniony z Kościołem El Shaddai, Kościół Impact w Roskilde w Danii. Pastorstwo przejęli od Bruno i Rachel Knutzenów, którzy skupili się na pracy apostolskiej. Jamie to dynamiczny kaznodzieja, pełny duńskiego optymizmu i humoru. Jego namaszczenie gwarantuje mocne Słowo, które będzie docierać do naszych serc. Zapowiada się super czas pełen Bożej mocy.

Miejsce wczasów, terminy
Miejsce tegorocznych wczasów to Hotel Przedwiośnie, najwyżej położony hotel w Górach Świętokrzyskich, z pięknym widokiem na Łysicę. Hotel będzie dla nas doskonałym punktem wypadowym do wielu malowniczych miejsc w okolicy, gdyż znajduje się przy jednym z ważniejszych szlaków turystycznych. Do naszej dyspozycji będzie kryty basen połączony z zewnętrznym tarasem widokowym, siłownia, korty tenisowe, wielka piaskownica, która może także pełnić rolę mini boiska do piłki siatkowej, sauna i wiele innych atrakcji. Noclegi będą zapewnione w pokojach 2 lub 3 osobowych z łazienkami, telewizorem LCD, bezpłatnym WiFi i balkonem (większość pokoi). Dla gości dostępny jest też salon masażu, który nie jednego postawi na nogi po miesiącach siedzenia przy biurku.
Nasze wczasy rozpoczynamy w niedzielę 9 lipca wspólną obiadokolacją o godz. 18.00 w związku z tym prosimy o przyjazd między godz. 16.00 a 18.00, tak by spokojnie rozlokować się w pokojach i przygotować do kolacji. Wieczorem o godz. 20 rozpoczniemy nasze pierwsze spotkanie, które umożliwi nam wzajemne poznanie. Zakończenie wczasów w sobotę 15 lipca po śniadaniu o godz. 9.00, wyjazd od godz. 11. W ciągu tygodnia hotelowa restauracja będzie serwować dla nas śniadania i kolacje w formie szwedzkiego stołu oraz dwudaniowe obiady z deserem. Godziny posiłków: śniadanie 8.30 – 9.30, obiad 14.00 – 15.00, kolacja 19.30 – 20.30.
Adres obiektu: Hotel Przedwiośnie, Mąchocice Kapitulne 178, 26-001 Masłów.
Więcej o Hotelu PRZEDWIOŚNIE

Koszty i zasady uczestnictwa:
Warunkiem wpisania na listę uczestników jest dokonanie zgłoszenia oraz wysłania zaliczki do dnia 12 maja 2017 roku.

Osoba do lat 3:  Zaliczka – I wpłata Gratis;  Płatność na miejscu Gratis
Dzieci 4 – 10 lat: Zaliczka – I wpłata 200 zł. Płatność na miejscu 290 zł.
Osoby 11 lat i więcej: Zaliczka – I wpłata 270 zł. Płatność na miejscu 300 zł.

Uwaga: dzieci do lat 3 pobyt gratis w przypadku spania wspólnie z rodzicami , o wieku decyduje data urodzenia uczestnika. W przypadku rezygnacji z wczasów po 15 maja 2017 roku zaliczka będzie zwracana tylko i wyłącznie wtedy kiedy osoba rezygnująca z wyjazdu będzie miała na swoje miejsce innych chętnych uczestników.
Cena obejmuje: wyżywienie 3 razy dziennie, w tym kolacja przy ognisku lub grillowej chacie; nocleg w pokoju hotelowym, dostęp do siłowni, basenu, korzystanie z infrastruktury hotelowej, uczestnictwo we wspólnych zajęciach, pokrycie kosztów pobytu i przyjazdu naszych gości z Danii.
Cena nie obejmuje: kosztów dojazdu i rezygnacji z uczestnictwa, ubezpieczenia, uczestnictwa w wycieczkach fakultatywnych, płatności opłat lokalnych o ile takie będą występować w dniu przyjazdu.
Zaliczkę należy przesłać do dnia 12 maja 2017 roku na podane poniżej konto, tylko wpłata zaliczki gwarantuje uczestnictwo w naszym wyjeździe i rezerwację miejsca. Pozostałą kwotę wpłacamy w formie gotówkowej w dniu przyjazdu (prosimy o odliczoną kwotę)
Numer konta: Jacek i Lidia Słaby ul. Waldemara 32, Komorów
Nr konta w Banku Credit Agricole SA 02 1940 1076 4504 8324 0000 0000
Z dopiskiem: zaliczka Góry Świętokrzyskie
Jednocześnie należy przesłać na adres mailowy pastor@elshaddai.org.pl zgłoszenie udziału podając:
Imię i nazwisko, ilość i wiek uczestników, numer telefonu, miasto / miejscowość zamieszkania, adres mailowy do kontaktu. Jeśli są też jakieś szczególne prośby także prosimy je podać w zgłoszeniu (np. posiłki wegetariańskie etc.)
W przypadku dokonania zgłoszenia po 15 maja prosimy przed dokonaniem wpłaty o kontakt mailowy lub telefoniczny na numer 600-340-383 w celu potwierdzenia wolnych miejsc.

Ekspedycje i wycieczki – co możemy zobaczyć?
Hotel Przedwiośnie jest znakomitą bazą, z której będziemy wyruszać na wycieczki piesze, rowerowe lub samochodowe po okolicy. Niektóre z nich, w przypadku zainteresowania uczestników, mogą przekształcić się we wspólne wycieczki autokarowe. Oto nasze propozycje:
1. Zalew Wilków – 6 km od naszego hotelu (jadąc w stronę Świętej Katarzyny i Bodzentyna) znajduje się piękny zalew wraz z plażą, ścieżką rowerową, ławeczkami i dużym parkingiem. Znakomite miejsce na wędkowanie, masowo występuje tutaj leszcz, szczupak, karp i okoń. Przy piaszczystej plaży jest strzeżone kąpielisko, dostępny jest sprzęt pływający. W drodze do Wilkowa znajduje się dworek Stefana Żeromskiego (rekonstrukcja) tuz obok Centrum Edukacyjne Szklany Dom.
2. Łysica i Park Rozrywki Sabat Krajno (9 km od hotelu) – być w Górach Świętokrzyskich a nie być na Łysicy to wstyd. Każdy z uczestników obozu powinien wejść na najwyższy szczyt tych gór. Łysica ma wysokość 611,8 m npm i znajduje się na południowy wschód od wsi Święta Katarzyna (do której dojeżdżamy autami, autobusem etc.) od Św. Katarzyny prowadzi szlak turystyczny. Wejście na Łysicę dobrze jest połączyć z odwiedzinami Parku Rozrywki Sabat Krajno (www.sabatkrajno.pl) , który położony jest tuż obok Świętej Katarzyny. W Parku Rozrywki (do którego jako goście hotelowi mamy zniżkę) możemy wybrać różnego rodzaju atrakcje: Aleja Miniatur (miniatury najsłynniejszych budowli świata począwszy od Watykanu, poprzez wieżę Eiffla, Colosseum i wiele innych znanych z podręczników budowli); Park Linowy na palach (zabawa dla dzieci i dorosłych), Lunapark (kolejka górska, crazy yacht, autodrom, kino 6 D) oraz Strefa Rozrywki dla dzieci (stacja kosmiczna, łódeczki, zorbing i wiele innych)
3. Nowa Słupia, Święty Krzyż i Łysa Góra (30 km od hotelu) – tutaj po dojeździe zaczynamy zwiedzanie Centrum Kulturowo-Archeologicznego ze starożytną wioską, dymarkami do wytopu żelaza, możemy uczestniczyć w pokazach archeologicznych po czym mijając kamienną figurą pielgrzyma wchodzimy na szlak turystyczny, który doprowadzi nas na szczyt Łysej Góry 595 m npm. Na górze możemy zwiedzić Muzeum Przyrodniczo-Leśne Świętokrzyskiego Parku Narodowego, klasztor Święty Krzyż, podziwiać gołoborza i wdychać zapach jodeł. Koszty biletów ok. 6 zł
4. Jaskinia Raj, Chęciny, Tokarnia (41 km od hotelu) – niezwykle pasjonująca wycieczka podczas której możemy zwiedzić wapienną jaskinię krasową Raj (podziemna trasa turystyczna liczy 160 m), jedną z najbardziej znanych jaskiń w Polsce, po czym wdrapać się na wzgórze w Chęcinach na którym znajduje się zamek królewski z przełomu XIII/XIV w. W Chęcinach odbywały się liczne zjazdy z udziałem polskich królów. Będziemy mogli zwiedzić zamek, loch, skarbiec, wejść na dwie baszty z punktami widokowymi, zakuć się w dyby etc. Po pobycie na zamku przemieszczamy się do pobliskiej Tokarni gdzie zwiedzamy Park Etnograficzny – Muzeum Wsi Kieleckiej, gdzie będziemy mogli zobaczyć ponad 80 zabytków zabudowy wiejskiej (w tym dom organisty, apteka, wiatraki, wiejska szkoła, spichlerz etc.) i uczestniczyć w pokazach w parku. Park Etnograficzny w Tokarni jest jednym z największych skansenów w naszym kraju, zajmuje ponad 70 ha. Koszt biletów (wliczając w to jaskinię, do której należy rezerwować wejście z wyprzedzeniem) to ok. 45-50 zł.
Dalsze obiekty godne zwiedzania:
a) Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku (32 km) – pałacyk Sienkiewicza, dar Narodu Polskiego dla mistrza prozy. Henryk Sienkiewicz mieszkał tutaj w latach 1902 – 1914. Obiekt służył rodzinie pisarza do 1948 roku, kiedy to został przejęty przez państwo. Jego wnętrze są takie jak za czasów mistrza.
b) Muzeum Zagłębia Staropolskiego w Sielpi (47 km) gdzie można poznać historię naszego najstarszego zagłębia przemysłowego.
c) Zamek Krzyżtopór w Ujeździe (54 km) – niepowtarzalny zamek (obecnie w stanie ruin), największa budowla tego rodzaju w Polsce
d) Muzeum Archeologiczne w Krzemionkach Sudół k. Ostrowca Świętokrzyskiego (58 km) – jedyna w Polsce i jedna z nielicznych w Europie starożytnych kopalni krzemienia, podziemna trasa turystyczna
e) Muzeum Orła Białego w Skarżysku Kamiennej (37km) – największa w Polsce wystawa sprzętu wojskowego na otwartym powietrzu związana z wojną obronną 1939 i czasami II wojny światowej i Układu Warszawskiego. Gratka dla wszystkich miłośników militariów.
f) Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach (37 km) – muzeum, w którym możemy zobaczyć ciężarówki wyprodukowane przez fabrykę samochodów STAR, w tym papieski samochód z 1979, zwiedzić wielki piec hutniczy i zobaczyć jak wyglądał cały proces produkcji stali.
g) Szydłów (50 km) – wyjątkowe miasto na polskiej mapie, “polskie Carcassonne”. Szydłów to miasto które zachowało średniowieczny układ urbanistyczny z XVI wieku. Mury miejskie, sala rycerska, muzeum, skarbczyk, brama krakowska, synagoga. W jednej cenie można zwiedzić wszystko.

Jak dojechać do Hotelu Przedwiośnie?
Najłatwiej oczywiście swoim samochodem. Hotel znajduje się na wysokiej górze do której jest łatwy dojazd z drogi 745. Przy drodze znajduje się duża tablica informacyjna „Hotel Przedwiośnie”. Po skręcie z drogi czeka nas prawie kilometrowy podjazd pod górę. Hotel jest ostatnim obiektem do jakiego możemy swobodnie dojechać samochodem. Transportem publicznym należy najpierw dostać się do Kielc (Polski Bus, PKP, PKS) po czym należy jechać autobusem linii 38 do Mąchocic Kapitulnych. Potem już pieszo do celu podróży.

Masz pytania?
Jeśli masz pytania dotyczące wyjazdu prosimy o kontakt z pastorem Jackiem Słabym tel. 600-340-383.